Grupa PGD niezmiennie pozostaje na pierwszym miejscu TOP 50 – listy największych dealerów w Polsce.
Dzięki osiągniętemu w 2010 roku wzrostowi sprzedaży o 17%, firma znaczaco powiększyła przewagę nad kolejnymi dealerami w zestawieniu.Grupa PGD sprzedała w Polsce 12 334 samochody, czyli ponad dwukrotnie więcej niż druga na liście firma i o ponad 1000 więcej niż wyniosła suma sprzedaży drugiego i trzeciego dealera.
Sukces nieustannie budujemy na bez mała dwudziestoletnim doświadczeniu i zaufaniu klientów, ale w dużej mierze zawdzięczmy go też oczywiście markom, które reprezentujemy, bo oferują atrakcyjne z punktu widzenia klientów produkty – skomentował wyniki Adam Pietkiewicz, współzałożyciel Grupy PGD i współprzewodniczący Rady Nadzorczej firmy. Jego zdaniem konsolidacja rynku dealerskiego będzie postępować, ponieważ przy sprzedaży mniejszej niż 1000 sztuk rocznie, dealerowi trudno uzyskać satysfakcjonującą zyskowność. Jednocześnie korzyści klientów wynikające z procesu konsolidacji rynku, czyli m.in. możliwość większego wyboru i szybszego odbioru zamówionego samochodu oraz rozszerzenie palety usług dodatkowych, wpływają na zwiększenie skuteczności większych dealerów.
Ogłoszona po raz czwarty lista największych polskich grup dealerskich i dealerów samochodów TOP50, została przygotowana przez firmę doradczą DCG Dealer Consulting oraz Instytut Badania Rynku Motoryzacyjnego Samar. Listy takie są publikowane corocznie na wszystkich rozwiniętych rynkach dealerskich świata. Na podstawie list TOP 50 obliczany jest przede wszystkim wskaźnik konsolidacji rynku, czyli procentowa wielkość sprzedaży 50 największych firm w stosunku do całego rynku. W Polsce rok 2010 był drugim rokiem z rzędu, kiedy wskaźnik ten znacząco przyrósł. Po gwałtownym skoku w roku 2009, kiedy wzrósł on aż o 2,65 punktu procentowego (z 31,43% do 34,08%), rok 2010 przyniósł dalsze przyspieszenie zjawiska. W ubiegłym roku udział pierwszych 50 firm w całej sprzedaży samochodów na polskim rynku zwiększył się o kolejne 2,69 punktu procentowego i wynosi obecnie aż 36,77 %. Jest to jeden z najwyższych wskaźników konsolidacji na europejskich rynkach dealerskich. Co ciekawe zjawisko dynamicznej konsolidacji, jakiego jesteśmy aktualnie świadkami na polskim rynku, jest odwrotne do obserwowanego na innych europejskich rynkach dealerskich np. brytyjskim czy niemieckim, gdzie wskaźnik konsolidacji uległ w ostatnim roku niewielkiemu obniżeniu.